Za nami kolejny piłkarski Turniej o Puchar Zrzeszenia Prawników Polskich w Szczecinie. W tym roku odbył się on po raz siódmy. Nowością była zmiana miejsca rozgrywek, które tym razem odbyły się w dniu 27 września 2014 r. w hali przy ul. Tenisowej 35 w Szczecinie na terenie obiektów sportowych Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. W tegorocznej imprezie udział wzięło sześć zespołów, które zagrały w dwóch grupach. W pierwszej grupie o awans do półfinału walczyły następujące ekipy: gospodarze Zrzeszenie Prawników Polskich w Szczecinie, a także Adwokaci oraz Sędziowie. W drugiej grupie znalazły się drużyny Radców Prawnych, Notariuszy oraz Prokuratorów.


Początek rozgrywek to mecz gospodarzy z Adwokatami. Do przerwy było bez bramek, jednakże po meczu na tablicy wyników widniało wysokie zwycięstwo Adwokatów 4-1. W drugim meczu grupy A Zrzeszenie Prawników Polskich zmierzyło się z zespołem Sędziów. Przegrywający do przerwy gospodarze w jednej z ostatnich akcji meczu zdołali strzelić zwycięską bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2-1. Wynik ostatniego meczu pomiędzy Sędziami i Adwokatami miał zadecydować o tym kto wyjdzie z grupy. Przebieg spotkania mógł usatysfakcjonować kibiców. Kilkukrotna zmiana drużyny prowadzącej w meczu oraz gole strzelane w końcówce powodowały, że spotkanie do końca trzymało w napięciu a końcowa klasyfikacja grupowa pozostawała niewiadomą. Do przerwy wygrywali Sędziowie 2-1, natomiast po przerwie Adwokaci wyszli na prowadzenie 3-2. Jednakże w końcówce Sędziowie zdołali strzelić dwa gole i mecz zakończył się ich zwycięstwem 4-3. W rezultacie o końcowej klasyfikacji zdecydowały bramki, gdyż wszystkie trzy zespoły miały po trzy punkty. Z pierwszego miejsca awansowali Adwokaci, z drugiego Sędziowie, natomiast Zrzeszeniu pozostał mecz o piąte miejsce.

W drugiej grupie na początku padł remis 2-2 w meczu Radców Prawnych z Notariuszami. Kolejne spotkanie to pojedynek Radców Prawnych z Prokuratorami. Do przerwy jedynego gola strzelili ci pierwsi. Po przerwie drużyny zaprezentowały lepszą skuteczność i mecz skończył się wygraną Radców Prawnych 3-2. W ostatnim meczu grupowym Prokuratorzy musieli zwyciężyć aby awansować do półfinału, natomiast Notariuszom wystarczał remis. W meczu obfitującym w bramki zwyciężyli ci ostatni wynikiem 5-2. Dało to im oczywiście awans obok ekipy Radców Prawnych.

 

W meczu o piąte miejsce wynik ważył się do końcowych chwil spotkania. Tuż przed ostatnim gwizdkiem gola zdobyło Zrzeszenie Prawników Polskich, jednakże w ostatniej akcji meczu Prokuratorzy zdołali wyrównać na 3-3 więc o zdobyciu piątego miejsca musiały zdecydować rzuty karne które w tym pojedynku lepiej wykonywali gospodarze wygrywając 2-1.

 

Pierwsze spotkanie półfinałowe było bardzo wyrównane i rozstrzygnęło się wynikiem 2-1 dla Adwokatów, którzy pokonali Radców Prawnych. Drugi półfinał przez znaczną część spotkania kontrolowali Sędziowie prowadząc z Notariuszami 3-0. Jednakże zryw drużyny Notariuszy, a szczególnie Piotra Dąbrowskiego który ustrzelił hattricka, pozwolił im na doprowadzenie do remisu 3-3 w końcówce spotkania. W rzutach karnych lepsi okazali się Sędziowie wygrywając 3 - 2. W meczu o trzecie miejsce Notariusze pewnie pokonali Radców Prawnych 3-0. W emocjonującym finale mogliśmy zobaczyć dużo bramek. Do przerwy Adwokaci prowadzili z Sędziami 4-1. Po przerwie drużyna Sędziów zdołała zbliżyć się do przeciwników na jedną bramkę różnicy, ale ostatnie słowo należało do Adwokatów, którzy wygrali 7-5 i zdobyli główne trofeum.

 

Po ostatnim gwizdku sędziego przyszedł czas na ceremonię wręczenia pucharów oraz nagród indywidualnych, które przyznali piłkarscy sędziowie prowadzący wszystkie mecze turnieju. Puchar za pierwsze miejsce otrzymali Adwokaci. Drugie miejsce przypadło ekipie Sędziów, a reprezentujący ten zespół Rafał Lila otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju. Natomiast trzecie miejsce zdobyli Notariusze, których zawodnik Piotr Dąbrowski został z 7 bramkami królem strzelców. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju została przyznana Tomaszowi Brzozowskiemu z zespołu Radców Prawnych. Na koniec należy podziękować wszystkim kibicom za przybycie oraz wsparcie dla swoich drużyn i już dziś zaprosić na przyszłoroczny turniej.