1 lipca 2015 roku będzie dniem doniosłej zmiany dla przebiegu procesu karnego. Zmiany, która przez wielu porównywana jest z wprowadzeniem w 1998 roku nowej kodyfikacji karnej. Od miesięcy trwają szkolenia, odbywają się konferencje i toczy się dyskusja nad problematycznymi kwestiami związanymi z nowy przepisami. Ustawodawca niestety nie ułatwia przygotowania się praktykom prawa karnego do nowej sytuacji, jaka czeka nas od połowy roku na sali sądowej, wprowadzając kolejne zmiany do oczekujących jeszcze na wejście w życie ustaw.

Czytaj więcej: Konferencja: Nowelizacja czy rewolucja w procedurze karnej - o problematyce zmian w procesie...

Szczeciński oddział Zrzeszenia Prawników Polskich postanowił objąć honorowy patronat nad karnawałowym Balem Aplikanta 2015. Impreza ta, podobnie jak Bal Prawnika, po kilkuletniej przerwie powraca do kalendarza młodszych adeptów prawa. Przypominamy, że celem imprezy jest integracja aplikantów wszystkich środowisk prawniczych. Warunkiem zaś uczestnictwa w imprezie jest posiadanie statusu aplikanta w dniu balu.
Osoby pragnące wziąć udział w organizacji balu proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 601 480 205. Cena biletów 175 PLN/os.

info-bal.apl.2015byZPP

Już dziś zapraszamy serdecznie na Bal Prawnika, który po rocznej nieobecności wraca jako stały punkt kalendarza każdego szczecińskiego prawnika. Uroczysty karnawałowy bal odbędzie się 14 lutego 2015 roku o godz. 19:00 w Park Hotel Szczecin!

Informujemy, że bilety na bal kosztują 220 PLN/os. Dostępne będą od 20 stycznia 2015 r. ale już można je rezerwować pisząc maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie prosimy wpisywać "bilety na bal" a w treści podać imię i nazwisko oraz liczbę rezerwowanych biletów. Uwaga liczba miejsc ograniczona do 120!!!